Apple iPhone 16’nın işlemci ve kamera detayları ortaya çıktı

Son birkaç hafta içinde, Apple’ın 2024 iPhone serisi hakkında birçok rapor yayımladık. Şimdiyse, iPhone 16 serisinin kamerası ve işlemcisiyle ilgili yeni detaylar sızdırıldı. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler:

Apple’ın yeni nesil amiral gemisi işlemcisi olarak nitelendirilen A18 Bionic çipsetin, TSMC’nin 3nm üretim sürecine dayanacağı belirtiliyor. Bu işlemci, iPhone 16’da kullanılması bekleniyor ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 ile MediaTek Dimensity 9400 gibi diğer amiral gemisi yonga setleriyle aynı dönemde piyasaya sürülmesi öngörülüyor.

Apple iPhone 16’nın işlemci ve kamera detayları ortaya çıktı

A18 Bionic serisinin, WiFi6E ve WiFi 7‘nin iki farklı versiyonunu destekleyeceği ifade ediliyor. Ayrıca, bu işlemcinin çift 48 megapiksel kamerayı destekleyeceği söyleniyor. iPhone 16‘nın, 5x optik zoom sunan bir telefoto lens özelliğine sahip olacağı daha önceki raporlarımızda da belirtilmişti. iPhone 16’nın yapı detayları ve iPhone 16 Pro serisi için yeni Kamera düğmesi hakkında da bilgiler vermiştik.

Ne yazık ki, bu konuda sızıntı yapan kişi tarafından paylaşılan bilgiler bu kadarla sınırlı. Diğer raporlarımızda yer alan render’lar, RAM iyileştirmeleri ve daha küçük Dynamic Island gibi konuları incelemek için takipte kalın. İlgili konuda daha fazla bilgiye ulaştıkça sizleri güncel tutmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x