CHP liderliği için bir aday daha çıktı

Mehtap Gökdemir – CHP’de 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak kurultayda genel başkanlık için adaylıklarını açıklayan Özgür Özel, Örsan Öymen, Ünal Karahasan’dan sonra Aytuğ Atıcı da adaylık için hazırlık yapıyor. Atıcı, “Ben bu partinin potansiyel genel başkan adayıyım” dedi. 

Atıcı: Her şeyimiz hazır 

24-25-26 Dönem Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Milliyet’e yaptığı açıklamada, adaylık için henüz karar vermediğini, süreci izlediğini söyledi. Adaylık için sinyal veren Atıcı, “Her şeyimiz hazır. Bir saat içerisinde gerektiğinde açıklama yapabiliriz, ama süreci önce Türkiye sonra CHP açısından değerlendirmeye alacağız. Bir hırsla ‘illa ben genel başkan olacağım’ noktasında hiçbir zaman olmadım. İhtiyaç olması durumunda, görevin de bize biraz tebessüm etmesi durumunda kadromuz hazır. Adaylık çalışmalarımız devam ediyor. Ben bu partinin potansiyel genel başkan adayıyım” dedi. Manifestosunun hazır olduğunu söyleyen Atıcı, “İlkelerimizi üç sayfa halinde herkesin okuyacağı, anlayacağı şekilde hazırladık” dedi. Atıcı, ekibiyle yapacağı değerlendirmenin ardından önümüzdeki günlerde aday olup olmayacağına karar verecek. 

Aday olmak isteyen çok 

Genel Merkez kaynakları ise “Aday olabilmek için delagasyonun yüzde 5’inin aday göstermesi gerekiyor. Aslında 49 aday adayı var. Müsaade etsek, herkes, her gün adaylık açıklaması yapacak. 46 kişi daha var. Yüzde 5’in teklif etmesi gerekecek. Onu tutturabilen aday olacak. Biz de Kemal Bey için önceden hazırlanırız” dedi. 

69 delegenin imzası gerekiyor

Kurultay da Genel Başkan adayı olmak için üye tamsayısının en az yüzde beşinin yazılı önerisi gerekiyor. Genel Başkan adaylarından sadece birisi için imza verilebiliyor. Genel Başkan adayı olabilmek için 69 delegenin imzası gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x