SMA Hastası Efe Samet Aslan Stand Up Gösterisi Yapacak

ANTALYA’da bir süredir tedavi için bulunan SMA Tip-2 hastası Efe Samet Aslan’ın (18), sahnede stand up gösterisi yapma hayali gerçek oluyor. Doğum gününde sahneye nefes almasını sağlayacak cihazlarla çıkacak olan Aslan’ın yapacağı gösteriden elde edilecek gelir de kendisiyle aynı kaderi paylaşan ablasının tedavisi için kullanılacak.

İstanbul’da oturan Zeliha Nur (24) ile Efe Samet Aslan kardeşlere çocuk yaşta SMA Tip-2 teşhisi konuldu. Çocukluktan bu yana vakitlerinin çoğunu evde geçirmek zorunda kalan kardeşlerden Samet Aslan, bir süre sonra makinelere bağlı yaşamaya başladı. O günden sonra ailesi de Samet’i hayata bağlayacak bir uğraş içerisine girdi. Bu sırada Samet, sosyal medya hesaplarında paylaşmak için ablası ile mizah videoları çekmeye başladı.

SAMET’İN HAYALİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Samet’in sahneye çıkma hayalini doğum gününde gerçekleştirmesi için yapılan program ‘SMA Hastası Samet’in Doğum Günü Partisi’ olarak duyuruldu. 13 Şubat’ta Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlikte Samet, nefes alması için gerekli olan cihazlarla ve tekerlekli sandalyesi ile sahneye çıkacak. Etkinlik için yapılan bilet satışlarından elde edilecek gelir de SMA hastası Aslan kardeşlerin tedavisinde kullanılacak.

‘SMA HASTASI OLUP DA STAND UP YAPAN İLK KİŞİ OLACAĞIM’

En büyük hayalini gerçekleştireceğini söyleyen Efe Samet Aslan, “4 yıl önce sosyal medyada paylaşımlar yapmaya başlarken iki amacım vardı. Gülmenin önüne hiçbir şeyin geçemeyeceğini kanıtlamak ve sahneye çıkıp, bir stand up gösterisi yapabilmekti. Bu hayalimi duyup, birilerinin bana yardım etmesi, beni çok mutlu etti. Sonunda doğum günümde hayalimi gerçekleştiriyorum. Dünyada SMA hastası olup da stand up yapan ilk kişi olacağım. Hayalime ortak olmak istiyorsanız, bilet alarak destek olabilirsiniz” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x