Tuzlaspor 3 dakikada 2 penaltı kaçırdı

Sancaktepe 15 Temmuz Stadı’nda 1-1 sonuçlanan Teksüt Bandırmaspor karşılaşmasının ardından Andaç Gürkan Kocabıyık, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kazanmayı çok istediklerini belirten Kocabıyık, “Maç istediğimiz bir şekilde bitmedi. Son saniyelerde yediğimiz gol bizi üzdü. Takım olarak iyi mücadele ettik. Bizim için maçın olumlu tarafı bu mücadeleydi. Hak ettiğimiz bir maçtı. 3 penaltının 2’sini kaçırdık. Futbolun içinde bunlar oluyor. İyi oynarken maçın bu şekilde bitmesi bizim için üzücü. Futbolda bir anlık hata sizin tüm emeklerinizi silip atabiliyor. Durumumuz itibarıyla 3 puan alsak bizim için iyi olurdu. Önümüzdeki maçta bunu telafi etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

TAŞKIN: “FUTBOLCULUĞUM DAHİL BEN BÖYLE BİR MAÇ GÖRMEDİM”

Teksüt Bandırmaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Tuzlaspor maçındaki hakem kararlarının eleştirdi.

Galibiyet parolasıyla sahaya çıktıklarını söyleyen Taşkın, “1 puanla dönüyoruz. Buna da şükür ediyoruz. Aslında futbolun konuşulmaması gereken bir gündeyiz. Futbolculuğum dahil ben böyle bir maç görmedim. Karşılaşmada yanlı kararlar ve futbolculara psikolojik baskı vardı.” diye konuştu.

İkinci yarıda hakeme inancı kalmadığını belirten Taşkın, şunları söyledi:

“Oyuncularım, ilk yarı bu kötü havaya ve zemine rağmen iyi bir performans gösterdi. İlk penaltıda sorun yok ancak ikinci penaltı doğru değil. VAR da müdahale etmedi. Oynamak istedik ama hakemin bütün takdir hakları karşı takım lehineydi. Kararları tamamen skandaldı. Bu maç ciddi anlamda araştırılmalı. Son yıllarda böyle bir maç görmedim. Çok ciddi paralarla takımlar kuruluyor. Bu şekilde karşı tarafın emeğine yazık etmek bana ayıp geliyor. Biz böyle ilerleyemeyiz. Şunları konuşurken utanıyorum. Hakkımızı arayabileceğimiz bir yer olması lazım. Hakem gözlemcisinin nasıl bir rapor vereceğini merak ediyorum. Son dakikada kazandığımız 1 puan bizim için moral oldu. Tuzlaspor’a karşı 50 maç oynasak 49’unu biz kazanırız ama maalesef şartlar böyle olunca yapacak bir şey kalmıyor. Tuzlaspor oyuncularına da bir şey demiyorum. Onlar da düşme potasında. Yerde yatmalarına da bir şey demiyorum. Dirençli bir futbol oynadılar çünkü kararlar hep onların lehineydi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x