Yeni Yılda Evinize Şans ve Bereket Getirecek 3 Ev Bitkisi

Kauçuk Ağacı (Bordo Kauçuk Bitkisi)

Kauçuk ağacı bulunduğu ortama sadece güzel, göz alıcı bir dekor sunmakla kalmaz, aynı zamanda zenginliği, bolluğu ve mutluluğu da getirir. Az bakım gerektiren bitkiyi evinizde büyütmek hayatınıza şans katar.

Bitkinin anavatanı Hindistan ve Güney Amerika’nın yağmur ormanlarıdır. Bordo Kauçuk Ağacının bakımı için, güneşli ve doğu cephesine bakan bir pencerede parlak, dolaylı güneş ışığı sağlayın. Yeterli ışık, bol nem ve dikkatli sulama ile çok güzel gelişecektir.

Pothos Sarmaşığı (Altın Pothos)

Pothos sarmaşığı sadece güzel, göz alıcı bir dekor olmaktan öte aynı zamanda zenginliği, bolluğu ve mutluluğu da temsil eder.

Pothos’u da içeren Epipremnum cinsinin anavatanı tropik Solomon Adaları’dır. Bu bitkiler, üzerine tırmanacak bir şey verildiğinde devasa yapraklar üretebilir. Zaten vahşi doğada ağaçlarda yetişen bitkilerde bulunur. Pothos, düşük aydınlatmanın olduğu ortamlara güzel uyum sağlar. Pothos’u keserek çoğaltması kolaydır, böylece şansınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

Para Ağacı (Pachira)

Pachira, ev bitkileri arasında en popüler şans sembollerinden biridir. Bu bitki, parlak yeşil, palmiye benzeri yapraklara sahip, karmaşık örgülü bir gövdeye sahip türleri mevcut. Bu tropik büyücünün pozitif enerji, iyi şans ve refah getirdiğine inanılıyor.

Yerel olarak Meksika’dan Kuzey Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada yetiştirilen Para Ağacı, Tayvan ve diğer Doğu Asya ülkelerinde de oldukça popülerdir. Bu büyüleyici bitkinin bakımı kolaydır ve düşük ışıktan parlak ışığa kadar çeşitli ışıklandırma ortamlarına yerleştirilebilir. Düzenli tozunu alarak muhteşem yaprakların en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir